Hermes Terre D’Hermes Edt Erkek Parfümü Deneyimlerim

Hayatıma anlam katan bu parfümü okurlarımla paylaşmadan 1 dakika daha geçirmek istemiyorum. Nasıl oldu da bu kadar zaman Türkiye’de bu kokuya rastlayamadığımı bende bilmiyorum… Hermes Terre D’Hermes‘nin üretici firması onu bu cümlelerle tanımlıyor… “the history of an alchemy, a journey through the elements: earth, air and water. a woody, vegetal and mineral eau de toilette. “

Yani: “Tarihten gelen bir dokunuş, toprak, hava, suyun odunsu unsurları arasında yapılacak yolculuğun hikayesi.”

Yazımın sonunda Hermes şirketinin tarihini de araştırdığım kadarı ile sizinle paylaşıyorum.

İlk olarak bu muhteşem kokunun tasarımcısını tanıyalım “Jean Claude Ellena” kendisi dünyanın en tanınmış parfüm tasarımcılarından bir tanesi. Bu işin içinde olan tüm sanatçılar ve profesyoneller tarafından bile aşırı derecede saygı gören tam bir örnek silüeti olarak gösterilmektedir.. Kendisi parfüm sektöründe sadeliğini başlatan kişi olarak geçiyor.Bunun sebebi ise basit normal parfümlerde 80 ile 250 arasında madde kullanılırken kendisi 20 30 adet madde ile oluşumları sağlamaktaymış. Fransa’da doğmuş. Genç yaşlarında Amerika’ya taşınmış ve birçok ünlü marka için parfüm tasarımlarına yardımcı olmuş. 2004 yılında Hermes Amerika oluşumunda parfüm tasarım ekibinin yönetimini sağlıyor.Hermes Terre D'Hermes Edt

Yeter artık bırakalım bağını üzüme gelelim. Dünyada birçok farklı parfüm ödülünü almış bir parfümden bahsettiğimizi bilelim.

İlk olarak parfümün içinden gelen kokular ve kullanılanlara bakalım.

Bu parfümün özelliği daha önce hiç kullanılmamış maddeleri barındırması. Özelliğinin yanı sıra birde farkı var. Farkı; içinde hiç hayvani esans yok (Yani Misk, Amber vb.). Neredeyse tamamı bitkilerden oluşan bu parfümün formülünde bulunanlar ise şöyle;Hermes Terre D'Hermes Edt

 • Portakal Çiçeği, 
 • Karabiber,
 • Paçuli, 
 • Çakmaktaşı (Çakmaklar bittiğinde taşından gelen kokuda bulunan ozon ve mineral kokusunu resmen alabiliyorsunuz)
 • Benzoin
 • Vanilya

Hayatınızda hiç saf toprağı kokladığınız mı bilmiyorum ama koklayanlar nasıl muhteşem bir kokusu hatırlayacaklardır. İşte Hermes Terre D’Hermes böyle tanıtılabilir. Nasıl oluyorsa böyle kokuyor. Detaylara giriyorum.Hermes Terre D'Hermes EdtParfümün kapağını açıp sıktığınız anda bergamotun o kokulu çaylardan alınan kokusunun eşliğinde portakalın asitli kokusu eşliğinde anında irkili veriyorsunuz. Ne ki bu koku?Ne biçim kokulan bu ? derken bir anda  o kokunun sizi başka dünyalara götürdüğünü farketmeden ne değişik bir parfümmüş, parfüm mü ki bu? diye tekrar şişeye ve kutuya bakasınız geliyor. 10 dakika sonra orta notalar bizi karşılıyor. İşte burada içinde kaybolduğumuz portakal ve greyfurt gibi turunç gillerin irkiltisinden kurtularak temiz yağmur yağdıktan sonra alınan kokunun aynısı yani temiz toprak kokusunu o kadar  net olarak hissediyorsunuz ki… Bunu yaşamadan inanmanız mümkün değil. Bunun eşliğinde neredeyse her parfümde olan artık bıktığım sedir ağacı kokusu  bu havayı daha da rahatlatıcı bir hale getiriyor. Bunların kokusu ile birlikte portakal, greyfurt ve bergamut kokularıda alttan alttan dürtmeye devam ediyor. Bu koku uzun zaman alttan dürtmeye devam edecek.Hermes Terre D'Hermes Edt Erkek Parfümü Deneyimlerim

Ufak ufak konuyu bağlayalım. Kalıcılık bence yüksek ama kalıcı olmadığını söyleyen kişiler olduğunu da biliyorum. Onlara söyleyebileceğim çok şey var ama özet geçeyim. İlk başta gelen turunç gillerin sürekli gelmesini beklemek hatadır. O turunçgiller olmasa parfüme, kalıcı diyebileceğinize emin olun! Bunu anlamak için, koku gitti dediğiniz anda başkasına koklatın, güzel bir koku olduğunu söyleyeceğine emin olun 😉 Yani kokuyu bir süre sonra fark edememenizin sebebi ilk notada gelen keskinlikten sonra gelen dinginlik.

Ben buradayım diye bağıran çok rahat sizi ön plana atan bir koku.

Kapalı ortamlarda fazla sıkılmaması gerektiğini,

Nemli ve sıcak ortamlarda kullanılmasa da yaz aylarında kullanılabileceğini,

Kalerüferli kapalı ortamlarda kesinlikle 1 kereden fazla sıkmamaz gerektiğini söyleyerek incelemeyi bitiriyorum ve Hermes markasının isminin nereden geldiği ile devam ediyorum.

Tarih bilgisi olanların çok iyi bileceği gibi Yunan Mitolojisinin kahramanlarından olan hermes, Zeus ve Maia’nın oğludur. Zeus’un habercisidir. Hırsızların tanrısı olarak bilinir. Gelmiş geçmiş en kurnaz tanrı olarak tarif edilmektedir.  Efsanelere göre bu gibi özelliklerinden arındırmak için Zeus tarafından haberci yapılmış sonra olaylar uzayıp gitmiş.

Pusatbaran.com-Hermes-international

Hermes markası 1837 yılında Thierry Hermes tarafından kurulmuş. United States başta olmak üzere Austria, Belgique, Denmark, Deutschland, Finland, France, Ireland, Italia, Luxembourg, Nederland, Norway, Suisse, Sweden, United Kingdom, Canada, English, Australia gibiortalama 20 ülkede ürünlerini satmaktaymış.

Özellikle ürünlerinin kalitesi ve uçuk rakamları ile dikkat çekmiş bir marka olmuş. Çanta- Pusatbaran.com ThierryHermèsKravatlar Pusatbaran.com ThierryHermèsÖrneğin 5 bin dolardan başlayan fiyatlarıyla çantaları dünyada lüks markaları arasında çok önemli bir konuma sahip oldukları kesin. Kadın aksesuarları sadece bunlarla sınırlı değil. 220 dolarlık şalları vs. Erkek ürünlerinde de durum farklı değil. Kravatı fiyatları 135 dolardan başlıyor olması ayrıca ürünlerinin büyük bölümünün yüksek kalitedeki deri ürünleri, değerli taşlı takıları ve parfüm alanlarında da yüksek kalitede faaliyet gösteriyorlarmış. Hermes’in en büyük butikleri ile Paris’in Rue du Faubourg Saint-Honore’de bölgesinde bulunuyormuş. Yönetim ve ham madde üretiminde USA’dan destek almaktaymış. Üretimlerinin yanı sıra 2007 yılından beri pahalı olmayan: hazır giyim, ipek eşarp aksesuarları da satmaya başlamış.

2. Dünya Savaşında maddi sıkıntılar nedeniyle diğer renklerden daha ucuz ve fazla tedarik edilebildiği için tasarımlarında turuncu renk boya kullanırlarmış. Turuncuyu da o günden bu güne bir hatıra veya mesaj vermek amacıyla bu günlere kadar değiştirmeden getirmişler. Mesaj olarak biz ne günler geçirdik diyor olabilirler..

Ben çok beğensemde beğenmeyen birçok kişiyede rastladım. Bence önce deneyin ama sıkıp hemen not vermeyin bir süre kullanın.

Akıl yaşı 25 ve altı olanlara tavsiye etmiyorum.

Kemik yaşına bakmadan, akıl yaşı 25 ve üzeri olanlara mutlaka denemelerini öneriyorum.

This entry was posted in İncelemelerim and tagged , . Bookmark the permalink.

Yanıtlar Hermes Terre D’Hermes Edt Erkek Parfümü Deneyimlerim

 1. asumanparfum diyor ki:

  kesinlikle katılıyorum biz hermes parfümlerinin satışından gayet memnunuz ve müşterilerimizde afrodizyak bi etki yarattığını düşünüyorlar.

 2. faruk_43 diyor ki:

  ben bunu alırsam paramı bedavadan kaptırırım diye düşünüyorum yardımcı olun ya ya kızlar etrafımda pervane olmassa 🙁

 3. Geri Bildirim: Fason Olarak Üretilmiş Açık Parfümü Feromon Diye Satanlara DİKKAT!

 4. Geri Bildirim: Feromon Nasıl Kullanılır? Nelere Dikkat Edilir ?

 5. Geri Bildirim: Sahte Feromon Parfüm Markaları - Müşterinin Kalemi

 6. MR diyor ki:

  Pusat Öncelikle web sayfandan oturu senı tebrık ederım sıte olarak da hem cok kullanıslı ve pratık yazdıgın yazılar olarakda ınsanın dıkkatını ceken ve surukleyici bir tarzın var.
  Parfume gelınce bu parfumu ılk olarak Free -Shop da ole aval aval bakınırken bayan tezgahtar aracılıgı ıle secmıstım ılk baslarda kullanmıstım fakat gercekten agır bı kokusu olması ve benımde elımın ayarının olmaması nedenı ıle agır gelıyordu ve bırakmıstım ama guzel bır kokuydu 😀

Bir cevap yazın