Dior Homme Intense Edp For Men (Erkek) İncelemesi

Christian Dior şirketinin Dior Homme’un Eau de Parfüm olarak daha kalıcı halde düzenleyerek tekrar piyasaya sürmüş olduğu versiyonu.

Hatırladığınız gibi 2005 yılında Christian Dior şirketinin piyasaya sürdüğü Dior Homme parfümü piyasada deprem etkisi yaratması beklenmediği için çok konuşuldu.

Bu parfümün kokusunu tarif etmek gerekirse “kadın rujuna” benzediği için tahmin edilen ilgiyi görmedi bu sebeple bir sonraki yıl Dior Homme bombası bu ürün ile patlatmak istedi.

Benim de beğenerek izlediğim bu hareketlilik 2007 yılında “Intense” çeşidinin çıkması ile neredeyse bütün Dior Homme kullanıcılarını sevindirdi.

Yalnız dikkatlerden kaçmayan önemli bir soru var ki; Bu ürünün kokusu Dior Homme kadar güzel kokacak mı ?

Tam olarak sitemde olmanızın sebebi; 250 lira ödemeden bu sorunun yanıtını bulmak olmalı:)

Christian Dior - Dior Homme Intense İNCELEMESİ

Dior Homme Intense İncelemesi

Dior Homme Intense kutusunun üstünde odunsu/çiçeksi ve misk kokuları barındırdığı yazılmış. İlk koklama da Dior Homme’a çok benzediğini söylemeden edemeyeceğim. Dior’un imzası olan Pudralı koku her zaman ki gibi dikkat çekiyor. Bu kokuyu ilk aldığımda kadınsı olduğunu düşündüm en azından ilk gelen koku için. Ancak kesinlikle rahatsız edecek düzeyde değil.

Biraz vakit geçtikten sonra sonra çikolatamsı bir vanilya kokusu bizi karşılıyor. Hatta çikolata kokusu biraz daha baskın bile denilebilir.

Ortalara geldiğimizde ise yine şeker oranı çok fazla yükselmeyen çikolata vanilya işbirliğine tam anlamıyla şahit oluyorum. ETKİLEYİCİ!

En sonunda  odunsu ve tatlı bir koku deri ile son buluyor.

Kısaca özetlemek gerekirse: Süsen, çikolata, vanilya ve odunsu notalar eşliğinde olan bir koku.

Dior Homme Intense birçok satış rekoru kıran markanın parfümünden çok daha iyi bir kokuya sahip ama feromon içermemesi bu beğeniyi sadece kokudan anlayan insanlarla sınırlı bırakıyor .

Neden bu kokuyu beğendim;

Bir kere çok  ihtişam ve lüks  kokuyor. Sanki bulunduğunuz statüden alıp bir üst seviyeye taşıyormuş gibi. O anki modunuzu hemen değiştire biliyor.  “İyi ki bu parfümü almışım” dedirtebiliyor. 

Dior Homme’un aldığı eleştirilerin en önemlisi kadınsı olması ve “ruj gibi kokması”. Aslına bakılırsa haksız sayılmazlar.  Ama Dior Homme Intense’de başlangıcındaki ruj benzeri koku dışında yoğun bir kadınsılık kesinlikle yok. Yani Intense, Dior Homme’a göre biraz daha erkeksi. Bu da muhtemelen içeriğindeki artırılmış odunsu notalar sayesinde oluyor. Sedir ağacı bu noktada kilit noktada diyebilirim. Unutmadan Dior Homme deri ağırlıklıyken, Intense daha çikolatalı-vanilyalı.Dior Homme Intense harika bir parfüm. Buna hiç şüphe yok. Eğer bu tür bir parfüm arıyorsanız gözünüz kapalı almalısınız. Ama ben daha çok eski tip sert, erkeksi, tatlılık barındırmayan kokulardan hoşlanırım diyenlerdenseniz pek tavsiye etmem.

Kalıcılığı EDP olmasından dolayı gayet iyi. Farkedilirliği de kesinlikle memnun edecek düzeyde. Genel olarak yoğun diyebileceğim bir yapıda. Onun için sıkarken ölçüyü fazla kaçırmamak lazım. Erkek parfümü olmasına rağmen kadın-erkek herkese tavsiye edebilirim. Biraz olgun havasından dolayı 25 yaş ve üstü arkadaşlara daha çok uyacaktır. Sonbahar-kış mevsimi için daha uygun.

Kalıcılığı yüksek

This entry was posted in İncelemelerim and tagged , , , , , , . Bookmark the permalink.

Yanıtlar Dior Homme Intense Edp For Men (Erkek) İncelemesi

  1. mustafahazirci diyor ki:

    bende aldım bunu. Oldukça güzel kokusu var.

Bir cevap yazın